BIO

Hezký den,

mé jméno je Marie Drkulová. Od dětského věku jsem byla vedena k hudbě a ta je mou součástí dodnes.

V hudebním prostředí jsem vyrůstala a od dětství jsem se účastnila nejrůznějších projektů. Ke klavíru jsem si postupně přidala housle a zpěv, ale tomu se už velice nevěnuji.

V roce 2019 jsem ukončila studia na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Přestože je zde studium zaměřený na klasický klavír, vždy mě více bavil pop, nebo jazz .

Zkušenosti jsem sbírala a rozšiřovala v každém projektu, kterým jsem mohla projít. Spolupracovala jsem s různými muzikanty, zpěváky, ale i například s hercem Jiřím Bartoněm, nebo s žesťovým orchestrem "Dance Bande" ze Zlína.

Také jsme s kapelami organizovali různé koncerty, nebo jsme vystupovali na nejrůznějších akcích, ať už v restauracích, nebo na veřejných koncertech.

Vedle této praxe jsem sbírala i učitelskou praxi na ZUŠ Zdounky při výuce klavíru nebo korepetici veškerých hudebních nástrojů. Na ZUŠ Kroměříž jsem zase získala zkušenost při korepetici tanečního oboru. Později jsem se začala věnovat soukromé výuce těch nejmenších, ale také dospěláků.

Díky poptávce po hudbě ke svatebnímu obřadu jsem si založila službu "Hudba ke svatebnímu obřadu". Tu postupně rozšiřuji o hraní k obědu a také po celé ČR. Taky se snažím do této služby zapojit co nejvíce skvělých muzikantů a tím pro vás zajistit větší hudební výběr.

Po studiích jsem se vydala na měsíc a půl do Norska na loď zpříjemnit atmosféru hudbou při večeři, nebo přes den v baru. Dále jsem pak pokračovala do Rakouska na 4* hotel, kde jsem pět měsíců hrála hostům k večeři, nebo při večerním posezení.
V roce 2022 jsem si 3 měsíce zahrála na výletní lodi MSC Opera po Středozemním moři k zábavě hostů v baru, nebo kavárně. V roce 2023 jsem znovu strávila měsíc na lodi Color Line a od června do listopadu jsem hrála na lodi Ambassador Ambience. Tento kontrakt jsem hrála společně s houslistkou z Bulharska. Spolu jsme hráli klasickou i moderní hudbu. Také jsme doprovázeli v divadle zpěváky při "Webber show", nebo se všemi muzikanty společně hráli tzv. "bandjam". 

Poslední roky také čím dál více spolupracuji s Patrikem Možíšem. V repertoáru s celou kapelou máme šansonový koncert "Hapka žije!", nebo s 10členou kapelou vánoční koncerty, ke kterým jsme natočili i vánoční CD.

Závěrem bych vám ráda napsala mé poznání, že jediné, co všechny lidi na různých místech, které jsem navštívila spojovalo, byla hudba. Nikdy dříve jsem si to neuvědomila tak, jak právě v zahraničí.

Lidé se u hudby nejen hezky pobaví, ale také zavzpomínají a zažijí hezké chvíle v příjemné atmosféře.

Vytvořte hezkou atmosféru i u vás!