Staré filmové melodie                                            s Jiřím Bartoněm

S Jirkou Bartoněm jsme spolu začali spolupracovat v roce 2018. Jiří se zajímá o staré filmy a tak jsme spojili povídání o filmech s písničkami z těchto filmů a večer nazvali "Staré filmové melodie." Můžete si tak připomenout melodie jako je Max, Modrá zem nebo Já hledám štěstí...
Tento projekt jsme si zahráli v Kroměříži, Dobrušce, Olomouci nebo třeba na hradě Sychrov. Pokud nechcete celovečerní program, můžete si vybrat několik písní na společenskou akci, nebo třeba zahájení vernisáže. 

Jiří Bartoň

Narodil se 3. 11. 1977 v Kyjově. Po maturitě na střední knihovnické škole nastoupil na místo jevištního technika v Městském divadle Brno. Zde také pod režijním vedením Zdeňka Černína v roce 1996 poprvé vystoupil na profesionální scéně v Shakespearově OTHELLOVI v roličce vojáka. Během té doby začal soukromě studovat herectví u Ladislavy Dujsíkové a později u herečky Miroslavy Kolářové.

V roce 2004 zakončil studia divadelní a filmové vědy na FFMU v Brně. Do té doby spolupracoval s řadou studentských divadel. V letech 2003 - 2008 účinkoval v alternativním brněnském divadle Čára (kde postupně vytvořil hlavní role v inscenacích MASTIČKÁŘ, VZPOMÍNKY NA ŽIVOT A DÍLO SKLADATELE FOLTÝNA, BALADA FORTUNINA, LUDIS DANIELIS, HEROIKA aneb PLAY ZAVŘEL). Hostoval také v divadle Polárka (O SMOLÍČKOVI) a v Městském divadle Brno (MÁJ). V inscenaci FAUST? Divadla na počátku hrál postavu Mefista.

Od roku 2008 do 2013 byl v angažmá v Severomoravském Divadle Šumperk. Hrál zde v mnoha inscenacích (např. Polednice v KYTICI, Calandro v CALANDRIÁDĚ, Gooper v KOČCE NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE, Jevgenij Dorn v RACKOVI, Ross v MACBETHOVI, Osip v REVIZOROVI, Derbak v BALADĚ PRO BANDITU, Priessnitz ve VODA NENÍ VÍNO A PRESSNITZ NENÍ SCHROTH a opět titulní postavu středověké frašky MASTIČKÁŘ). Angažmá ukončil rolí Antonína Důry v inscenaci Vančurova ROZMARNÉHO LÉTA.

V současné době hraje titulní úlohu Hymana Kaplana v inscenaci PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD brněnského Divadla Parnas, v hudebním uskupení Ensemble Opera Diversa pak roli Nissena Piczenika v LEVIATANOVI a titulní postavu v inscenaci EVERYMAN. S operní pěvkyní Janou Hrochovou nazkoušel několik hudebně-činoherních představení.

Spolupracuje také s rozhlasem - pro rádia Hey, Kiss-Hády a Krokodýl točil reklamy, na rádiu Proglas účinkoval v pořadu BÁSNÍCI TICHA. Pro Český rozhlas Olomouc natočil inscenaci TŘI U JEZERA, v rámci Českého rozhlasu Brno vystupoval v řadě minutových her, v pořadu LISTOVÁNÍ a v inscenacích PUSŤ MI TAM DALŠÍHO a HOPLAKLUAKA.

Před kamerou se poprvé mihnul v ČETNICKÝCH HUMORESKÁCH a později např. v seriálu COMEBACK. Roli Richardova přítele získal v americkém horroru Elie Rotha HOSTEL II. V té době hrál také v několika studentských filmech (SOUDCI, PŘEKVAPENÍ a namluvil monolog hlavního hrdiny ke kombinovaného filmu PROLÍNÁNÍ.)

Během pětiletého angažmá na severu Moravy se před kamerou neobjevil.

Od roku 2013 spolupracuje s televizí častěji. Větší roli skinheada Rány získal v TV seriálu EXPOZITURA. Ve výrazné roli se objevuje také v jedné z epizod "sociálního dokumentu" KŘIŽOVATKY ŽIVOTA, drobnější role hrál v seriálech DOKTOR MARTIN a VRAŽDY V KRUHU. V televizním filmu JAN HUS hraje postavu Fridricha Braniborského a v pilotním dílu německého kriminálního seriálu BORCHERTS FALL roli únosce dětí. V americké produkci si také zahrál jednoho z gangsterů v reklamě pro Ge Money Bank.

Jeho zatím poslední televizní rolí je titulní postava Vasila Menčikova v epizodě OLIZOVAČ (seriál PŘÍPADY 1. ODDĚLENÍ).

Nezávazná poptávka

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.